| Connector A | NPTF 3/8 male |
| Overall Length | 3000mm |
| Inside Diameter | 6.4mm |
| Maximum Operating Pressure | 700bar |
| Inner Hose Material | Thermoplastic |
| Cover Material | PU |
| Connector B - Thread Size | 3/8in |
| Connector B - Gender | Male |
| Connector B - Angle | Straight |
| Connector A - Gender | Male |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.