| Volume | 750 ml |
| Maximum Pressure | 16bar |
| Port Connection | G 1/4 |
| Manufacturer Series | CRVZS |
| Reservoir Bore | 19mm |
| Weight | 736g |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.