| Volume | 38 l |
| Maximum Pressure | 10bar |
| Port Connection | G 3/4 |
| Manufacturer Series | VBAT |
| Reservoir Bore | 256mm |
| Weight | 21kg |
| Maximum Operating Temperature | +75°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.