| Inlet Port | G 1/2 |
| Inlet Port - Thread Size | 1/2in |
| Drain Type | Automatic |
| Outlet Port | G 1/8 |
| Manufacturer Series | 17-816 |
| Dimensions | 170 x 59mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Height | 170mm |
| Outlet Port - Thread Standard | G |
| Outlet Port - Thread Size | 1/8in |
| Maximum Operating Pressure | 16 bar |
| Width | 59mm |
| Inlet Port Thread Standard | G |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.