| Drain Type | Automatic |
| Outlet Port | NPT 1/2 |
| Manufacturer Series | ADH |
| Minimum Operating Temperature | +5°C |
| Minimum Operating Pressure | 0.05MPa |
| Outlet Port - Thread Standard | NPT |
| Outlet Port - Thread Size | 1/2in |
| Maximum Operating Pressure | 1.6 MPa |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.