| Inlet Port | G 3/4 |
| Drain Type | Automatic |
| Outlet Port | G 3/4 |
| Manufacturer Series | AD |
| Bowl Capacity | 400cm³/min |
| Dimensions | 183 x 112 x 112mm |
| Minimum Operating Temperature | +5°C |
| Height | 183mm |
| Minimum Operating Pressure | 3bar |
| Depth | 112mm |
| Maximum Operating Pressure | 9.9bar |
| Width | 112mm |
| Inlet Port Thread Standard | G |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.