| Inlet Port | G 3/8 |
| Drain Type | Automatic |
| Outlet Port | G 1/2 |
| Manufacturer Series | EAD402 |
| Dimensions | 82 (Dia.) x 184mm |
| Height | 184mm |
| Maximum Operating Pressure | 9.9 bar |
| Inlet Port Thread Standard | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.