| Type | Membrane Dryer |
| Dew Point | +20 K |
| Inlet Port Size | G 1/2 |
| Maximum Flow Rate | 600L/min |
| Manufacturer Series | D |
| Outlet Port Size | G 1/2 |
| Outlet Port - Thread Size | 1/2 |
| Maximum Ambient Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Ambient Operating Temperature | +2°C |
| Maximum Operating Inlet Pressure | 12.5bar |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.