| Type | Element Assembly |
| Manufacturer Series | AMG |
| Maximum Ambient Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Ambient Operating Temperature | +5°C |
| Minimum Process Operating Temperature | +5°C |
| Process Operating Temperature Range | +5 → +60°C |
| Maximum Process Operating Temperature | +60°C |
| Ambient Operating Temperature Range | +5 → +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.