| Maximum Input Pressure | 1MPa |
| Port Connection | G 1/4 |
| Manufacturer Series | IL 201 |
| Pressure Gauge | No |
| Weight | 0.45kg |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Set Pressure | 0.14MPa |
| Maximum Set Pressure | 0.7MPa |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.