| Port Connection | G 1/4 |
| Manufacturer Series | MS |
| Maximum Flow Rate | 2200L/min |
| Typical Flow Rate | 40L/min |
| Port Connection Thread Standard | G |
| Maximum Operating Pressure | 12 bar |
| Minimum Operating Pressure | 1bar |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Bowl Material | Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.