| Port Connection | G 1/4 |
| Manufacturer Series | D |
| Maximum Flow Rate | 2300L/min |
| Typical Flow Rate | 3L/min |
| Maximum Operating Pressure | 16 bar |
| Minimum Operating Pressure | 0bar |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Bowl Material | Polycarbonate |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.