| Port Connection | BSPP 1/2 |
| Port Connection Thread Size | 1/2 in |
| Manufacturer Series | P32 |
| Maximum Flow Rate | 90SCFM |
| Drain Type | None |
| Port Connection Thread Standard | BSPP |
| Maximum Operating Pressure | 17 bar |
| Maximum Operating Temperature | +65.5°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Bowl Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.