| Port Connection | M5 |
| Maximum Outlet Pressure | 7bar |
| Minimum Outlet Pressure | 0.5bar |
| Maximum Input Pressure | 10bar |
| Manufacturer Series | MS |
| Maximum Flow Rate | 170 l/min |
| Typical Flow Rate | 170L/min |
| Minimum Operating Temperature | -5 °C |
| Maximum Operating Temperature | 50 °C |
| Model Number p | 8086636 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.