| Port Connection | G 1/4 |
| Maximum Outlet Pressure | 0.9MPa |
| Minimum Outlet Pressure | 0.005MPa |
| Maximum Input Pressure | 1MPa |
| Manufacturer Series | ITV1000 |
| Port Connection Thread Size | 1/4in |
| Maximum Flow Rate | 200L/min |
| Port Connection Thread Standard | G |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Overall Dimensions | 50 x 52 x 82mm |
| Overall Height | 82mm |
| Overall Length | 50mm |
| Overall Width | 52mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.