| Port Connection | Push In 4 mm |
| Maximum Outlet Pressure | 0.1MPa |
| Minimum Outlet Pressure | 0.001MPa |
| Maximum Input Pressure | 0.2MPa |
| Manufacturer Series | ITV0000 |
| Port Connection Thread Size | 4mm |
| Maximum Flow Rate | 6L/min |
| Port Connection Thread Standard | Metric |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Overall Dimensions | 56 x 15 x 82mm |
| Overall Height | 82mm |
| Overall Length | 56mm |
| Overall Width | 15mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.