| Port Connection | G 1/2 |
| Typical Flow | 63.33 l/sec |
| Filtration Size | 6µm |
| Manufacturer Series | MS |
| Typical Flow Rated At | 2 → 12bar |
| Port Connection Thread Size | 0.5 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Maximum Operating Pressure | 12 bar |
| Port Connection Thread Standard | G |
| Minimum Operating Pressure | 2bar |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.