| Hose Length | 30m |
| Hose Inner Diameter | 8mm |
| Hose Outer Diameter | 12mm |
| Operating Pressure | 12bar |
| Mounting | Free Standing |
| Inlet Connection | 1/4 in G Male |
| Outlet Connection | 1/4 in G Male |
| Retraction Operation | Manual |
| Coupling Type | ISI 06 |
| Flow Rate | 400L/min |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.