| Accessory Type | Blanking Plug |
| Threaded Connection | G 1/4 Male |
| Tube Size | 6mm |
| Threaded Connection - Thread Size | 1/4in |
| Manufacturer Series | 0222 |
| Material | Brass |
| Threaded Connection - Thread Standard | BSPP |
| Outer Diameter | 17.5mm |
| Overall Length | 9.5mm |
| For Use With | Shut Off a Circuit End |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.