| Accessory Type | Blanking Plug |
| Threaded Connection | G 3/8 |
| Threaded Connection - Thread Size | 3/8in |
| Manufacturer Series | NPQH |
| Material | Nickel Plated Brass |
| Threaded Connection - Thread Standard | G |
| Chemical Resistant | Yes |
| Food Grade | Yes |
| Outer Diameter | 20mm |
| Overall Length | 10mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.