| Threaded Inlet Connection | 3/4 in Male |
| Inlet Connection Type | Threaded |
| Material | PE |
| Manufacturer Series | 7100 |
| Type | Silencer |
| Maximum Input Pressure | 10bar |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Threaded Inlet Connection Thread Size | 3/4 in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.