| Threaded Inlet Connection | 1/4 in Male |
| Inlet Connection Type | Threaded |
| Material | PE |
| Type | Restrictor Silencer |
| Maximum Input Pressure | 10bar |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Threaded Inlet Connection Thread Gender | Male |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Threaded Inlet Connection Thread Size | 1/4in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.