| Maximum Operating Length | 3.6m |
| Tube Outside Diameter | 10mm |
| Connector | R 1/4 |
| Colour | Blue |
| Tube Inside Diameter | 7.5mm |
| Manufacturer Series | N6C |
| Material | PA |
| Maximum Operating Pressure | 18bar |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Special Features | BSPT Fittings, Spring Protectors |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.