| Stroke | 50mm |
| Bore | 25mm |
| Manufacturer Series | SGM |
| Bearing Type | Slide Bearing |
| Pneumatic Connection | G 1/8 |
| Maximum Operating Pressure | 10bar |
| Cushioning Type | Rubber |
| Dimensions | 103.5 x 91 x 38mm |
| Weight | 1305g |
| Maximum Operating Temperature | 80°C |
| Length | 103.5mm |
| Width | 91mm |
| Height | 38mm |
| Absolute Maximum Pressure | 10bar |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.