| Stroke | 30mm |
| Bore | 10mm |
| Manufacturer Series | MXH |
| Maximum Operating Pressure | 0.7 MPa |
| Cushioning Type | Rubber Bumper |
| Dimensions | 76.5 x 20 x 47mm |
| Weight | 153g |
| Length | 76.5mm |
| Width | 20mm |
| Height | 47mm |
| Absolute Maximum Pressure | 1.05MPa |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.