| Overall Length | 84mm |
| Connection Type | M12 x 1 |
| Manufacturer Series | FA |
| Maximum Energy Capacity Per Hour | 6000Nm |
| Maximum Energy Capacity Per Cycle | 3Nm |
| Return Force | 5 to 10N |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Minimum Return Force | 5N |
| Maximum Operating Temperature | +65°C |
| Maximum Return Force | 10N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.