| Body Length | 43.1mm |
| Overall Length | 51.1mm |
| Shock Absorber Type | Shock Absorber |
| Manufacturer Series | DYSW-5-8-Y1F |
| Maximum Energy Capacity Per Hour | 10000Nm |
| Maximum Energy Capacity Per Cycle | 1.3Nm |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.