| Body Length | 67mm |
| Connection Type | Threaded |
| Shock Absorber Type | Shock Absorber |
| Manufacturer Series | AC |
| Maximum Energy Capacity Per Hour | 33000Nm |
| Maximum Energy Capacity Per Cycle | 20Nm |
| Return Force | 4 Nm |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.