| Accessory Type | Adapter |
| Connector A | G 1/2 Male |
| Connector A - Gender | Male |
| Connector A - Thread Size | 1/2in |
| Connector A - Thread Standard | G |
| Connector B | G 1/2 Female |
| Connector B - Gender | Female |
| Connector B - Thread Size | 1/2in |
| Connector B - Thread Standard | G |
| Body Material | Steel |
| Maximum Operating Pressure | 100bar |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.