| Suitable Media | Air, Gas, Liquid |
| Maximum Operating Pressure | +10 bar |
| Minimum Operating Pressure | -1bar |
| Port Connection | G 1/4 |
| Supply Voltage | 35V dc |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.