| Control Mechanism | Lever |
| Connection Port Thread | G 1/4 |
| Function | 4/3 Closed |
| Thread Size | 1/4in |
| Thread Standard | G |
| Manufacturer Series | VHER |
| Maximum Operating Pressure | 10 bar |
| Body Material | PA |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Ports | 4 |
| Model Number p | 3515601 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.