| Control Mechanism | Manual |
| Connection Port Thread | Push In 4 mm |
| Function | 2/2 Bistable |
| Thread Size | 4 |
| Thread Standard | Push In |
| Manufacturer Series | QH |
| Maximum Operating Pressure | 10 bar |
| Body Material | PBT |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Ports | 2 |
| Model Number p | 153483 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.