| Control Mechanism | Handle |
| Function | 3/2 |
| Thread Size | 1/4 in, 1/8in |
| Thread Standard | BSPT |
| Control Button/Switch Colour | Blue |
| Maximum Operating Pressure | 9.9 kgf/cm², 990 kPa |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Ports | 2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.