| Control Mechanism | Handle |
| Connection Port Thread | Push In 4 mm |
| Control Button/Switch Colour | Red |
| Maximum Operating Pressure | 20 bar |
| Body Material | Brass |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Number of Ports | 2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.