| Control Mechanism | Rod Lever |
| Connection Port Thread | Rc 1/8 |
| Function | 3/2 |
| Thread Size | 1/8in |
| Thread Standard | Rc |
| Manufacturer Series | VM800 |
| Maximum Operating Pressure | 1 MPa |
| Body Material | Aluminium Alloy |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Ports | 3 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.