| Maximum Operating Pressure | 10 bar |
| Minimum Operating Pressure | 0.3bar |
| Inlet Port Size | 1 |
| Body Material | Aluminium |
| Manufacturer Series | V68H |
| Seal Material | NBR |
| Dimensions | 232 x 190mm |
| Width | 190mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.