| Supply Inlet Port | G 1/4 Male |
| Manufacturer Series | 7870 |
| Maximum Operating Pressure | 10bar |
| Type | Control Valve |
| Outlet Tube Size | 8mm |
| Minimum Operating Pressure | 1bar |
| Supply Inlet Port Thread Gender | Male |
| Supply Inlet Port Thread Standard | G |
| Supply Inlet Port Thread Size | 1/4in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.