| Maximum Suction Flow | 19.5L/min |
| Maximum Vacuum Pressure | 3.5bar |
| Nozzle Diameter | 0.95mm |
| Manufacturer Series | OVEM |
| Silencer | Yes |
| Maximum Input Pressure | 6bar |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Operating Pressure | 2 → 8bar |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.