| Maximum Suction Flow | 188L/min |
| Maximum Vacuum Pressure | -0.92bar |
| Nozzle Diameter | 2mm |
| Manufacturer Series | VN |
| Maximum Input Pressure | 6bar |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Operating Pressure | 1-8bar |
| Outlet Port Size | 3/8 in |
| Inlet Port Size | 1/4 in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.