| Maximum Suction Flow | 28L/min |
| Maximum Vacuum Pressure | -0.85bar |
| Nozzle Diameter | 6mm |
| Manufacturer Series | M/58112 |
| Silencer | No |
| Maximum Input Pressure | 8bar |
| Vacuum Gauge | No |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Operating Pressure | 5bar |
| Outlet Port Size | G 1/8 |
| Inlet Port Size | G 1/8 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.