| Maximum Operating Pressure | -27 kPa |
| Minimum Operating Pressure | -80kPa |
| Pressure Type | Vacuum |
| Connection | R 1/8 |
| Suitable Media | Air, Gas |
| Type | Reed |
| Voltage Rating | 100V ac/dc |
| Connection Thread Size | 1/8 in |
| Manufacturer Series | ZSM1 |
| Connection Thread Standard | R |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| LED Indicator | Yes |
| Voltage Drop | 2V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.