| Connection | Screw Clamp |
| Type | Pressure Sensor |
| Manufacturer Series | OsiSense XM |
| Connection Thread Standard | G |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| IP Rating | IP54 |
| Thread Gender | Female |
| Pressure Setting Range | 1.3 to 12bar |
| Minimum Pressure Setting | 1.3bar |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.