| Inlet Size | 2 in |
| Outlet Size | 2 in |
| Amperage Rating | 50 A; 50 mA |
| Maximum Working Water Pressure | 105.0 |
| Maximum Vacuum Water Pressure | 88.0 |
| Phase | Three |
| Standards | CE Certified; CSA Certified |
| Standards Included (mm) | CE Certified; CSA Certified |
| UNSPSC Code | 40101601 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.