| Type | Reversible |
| Speed | 1000 1/min, 2000 1/min |
| Vibration Level | 3.9m/s² |
| Chuck Size | 10mm |
| Reversible Action | Yes |
| Air Inlet BSP | 1/4in |
| Length | 185mm |
| Model Number | TAD P382000 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.