| Drill Bit Type | Counterbore |
| Thread Size | M10 |
| Pilot Diameter | 10.5mm |
| Pilot Length | 11mm |
| Cutter Diameter | 18mm |
| Cutter Length | 19mm |
| Shank Type | Screwed |
| Number of Pieces | 1 |
| Shank Diameter | 10 mm |
| Overall Length | 89 mm |
| Material | HSS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.