| Motor power | 1500 Watt |
| Cylinder Displacement | 40 cc |
| Fuel Type | Petrol |
| Blade Length | 40 cm |
| Number of Chain Teeth | 91-28.5 Teeth |
| Width | 24 cm |
| Height | 27 cm |
| Depth | 80 cm |
| Colour | Yellow |
| Material | Steel-Plastic |
| model | Gasoline |
Alpina Chainsaw is an auxiliary product that will show high cutting performance in your garden.<br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.