| Product Group | Wood Cutting Chainsaw Electric |
| Wedge Length | OREGON - 400 mm / 16 \" |
| Chain Size | OREGON - 28 Teeth |
| Chain Speed | 13 m / s |
| Chain Brake | 0.15 sec |
| Operating Voltage | 230-240 V.AC ~ 50Hz |
| Motor Power | 2.000 Watt |
| No Load Speed | 7.000 rpm |
| Weight | 5.40 kg |
<br \> Package Contents:
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.