| Product Group | Wood Cutting Chainsaw Gasoline |
| Guide Width | 250mm |
| Engine | 2-Stroke Gasoline |
| Engine Power | 25.4 CC / 1.2 Hp |
| Usable Engine Oil | Dolmar 2-stroke engine oil |
| Operating System | Drawstring |
| Fuel Capacity | 0.23 L |
| Oil Capacity | 0.16 L |
| Dimensions | 250x230x220 mm |
| Weight | 3.5 kg |
<br \> Package Contents:
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.