| Product Group | Lawn Mower Electric |
| Motor | 240V |
| Power | 1600 W |
| Cutting Width | 380 mm |
| Cutting Height | 25 - 65 mm |
| Chassis | ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) |
| Machine Size (LxWxH) | 1205x435x1030 mm |
| Weight | 10kg |
| Machine Package Dimension | 700x450x360 mm |
<p> - Electric lawnmower </p> <p> - 1600 W power </p> <p> - 380 mm cutting width </p> <p> - Ideal work in hobby and garden lawn </p> <p> - Easy and convenient installation </p> <br \> Package Contents:
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.