| Product Group | Lawn Mower Gasoline |
| Grass Reservoir | 60 lt. |
| Weight | 35 kg |
| Engine Model | B&S 500E 4 Hp |
| Engine Type | 4-stroke gasoline |
| Chassis | Steel |
| Wheel Diameter | 200mm-280mm |
| Height Adjustment | 30mm-90mm 6 steps |
<p> 60 lt. It has a grass reservoir. </p> <p> It provides suitable use for grass field, garden, landscape areas, site areas </p> Package Content: * Wheels <br> * Grass Reservoir <br> * User Manual <br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.